ערן רמות

אני שמח וגאה להציג בפניכם את חברי ערן רמות – טייס!
למרות שהוא גם אב, סב (יחד עם זהר כמובן), צלם, משורר, וחבר – הוא קודם כל טייס, וכפי שהוא מעיד על עצמו הטיסה היא הדם הזורם בעורקיו.

לערן יש המון מה לתת לנו

ערן משתתף בפרק המעשי בתכנית לטוס ללא פחד, בסדנאות, בסימולטור ובטיסה עם ליווי והמשתתפים יכולים לקבל ממנו את כל העולמות.

ערן רמות מספר על עצמו

שמי ערן רמות, אני טס בשמיים מאז שהייתי בן 19.

עברתי בין נהרות להרים, מעל לעננים ומתחתם, במשך יותר מ-20,000 שעות, כשאני נוהג ביותר מ-70 סוגים של כלי טייס, שמשקלם נע בין 18 ק"ג ל-400 טונות, במהירויות טיסה שבין כ-30 קמ"ש ליותר מפעמיים מהירות הקול. וגם הגעתי לגובה 75,000 רגל וכמעט נשקתי לכוכבים.

ערן רמות נושק לכוכבים
ערן רמות נושק לכוכבים

התחלתי את חיי התעופתיים כטייס קרב בחיל האוויר.

הערה שלי (אלון): ערן "שוכח" לספר על חלקו הגדול כטייס פאנטום במלחמות ישראל וכמובן במלחמת יום כיפור. יצא לי לראיין את רן פקר שסיפר עליו. ציטוט מהזיכרון – "ערן הוא כזה שכשרואים אותו במבנה, יודעים שהמשימה תבוצע".

מתוך עניין להתעמק ולחקור את העולם המופלא הזה בחרתי להיות טייס ניסוי, וככזה שירתי בחיל האוויר כ-8 שנים ובתעשייה האווירית כ-15 שנים נוספות. העשרתי את ניסיוני בעוד 13 שנים בעולם התעופה האזרחית-המסחרית בחברת אל על.

לאחרונה פעלתי כראש תחום מחקר תעופתי ב"מכון פישר למחקר אסטרטגי", ובמסגרת הזו ערכתי כנסי תעופה בין-לאומיים, פירסמתי מאמרים על עתיד התעופה וכיווני התפתחותה.

רואיינתי בתקשורת בנושאי בטיחות טיסה, ושימשתי כיועץ תעופתי לאירועים ולמגזינים שונים. לדוגמא מאמר שלי שהתפרסם ב-Israel Defence

קברניט אלון פרג ידידי הקרוב פנה אלי בשאלה אם אוכל לשתף בניסיוני את אלה שעוברים אצלו סדנאות טיסה ללא פחד, וללא רגע של היסוס השבתי לו שאם אנשים יוכלו להיעזר בניסיוני – כנראה שהוא לא נצבר לשוא.

יחד בחרנו את חווית ההתנסות בסימולטור כנדבך נוסף בהרכשת הביטחון והבהרת חוסר הידע.

יתרונו של הסימולטור שבו "נטוס" – בעצם אפשר לוותר על המרכאות – בכך שתוך שניות ספורות מהרגע ש"יצאנו לדרך" אנחנו – כן, גם אני! – שרויים בחוויה של טיסה לכל דבר.

אפילו שמתקן הסימולטור לא ניתק מהברגים שמחברים אותו לבניין… ותיווכחו לראות שהטיסה – שעבור הנוסע היא חוויה רגועה, משעממת לפעמים, נטולת מתח ואפילו מהנה.

גם לטייס בקוקפיט מתנהלת בעולם רגוע ושלו, בו הוא מבצע את מטלותיו. ואם וכאשר נחוץ – הוא מיישם את הכשרתו, כשרונו וניסיונו כדי להתגבר על אירועים ולמנוע מתקלה פשוטה להתפתח למשהו חריג (וגם אז, בדרך כלל, עולמו הרגוע של הנוסע לא נחרב…)

ערן רמות בסדנא – 20 אלף שעות טיסה בחדר אחד

בסדנאות אני מעביר את החומר ומוסיף מניסיוני הרב בכל תחומי הטיסה. תוכלו לשאול שאלות, לשתף בהתלבטויות ואשמח להיות שם אתכם.

לאחר השלמת הסדנא תוכלו לפנות גם אלי וגם אל אלון לתמיכה, לתשובות או סתם לדבר.

לחצו לפרטים על התנסות בסימולטור טיסה עם ערן רמות.